X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
دکوراسیون منزل و دکوراسیون داخلی
معمار سه شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۵

دکوراسیون اتاق خواب

وقتی نوزادی در خانواده ای قدم می گذارد، والدین اتاقی را برای او در نظر می گیرند كه مناسب جثه اوست و دكوراسیون داخلی آن را طوری تزیین می كنند كه به مذاق یك نوازد خوش بیاید.اما مشكل اینجاست كه فرد تازه وارد در خانواده تنها برای مدتی كوتاه نوزاد است و به سرعت تغییر وضعیت خواهد داد اما متأسفانه فضا و دكوراسیون داخلی اتاق همان باقی خواهد ماند كه در ابتدا بود.
مشكل فضا به خصوص زمانی كه كودك وارد مدرسه شده و دارای وسایل بیشتری می شود خود را می نمایاند.
اما توجه داشته باشید هیچ نیازی نیست كه هر چند وقت یك بار دكوراسیون داخلی اتاق فرزندتان را كاملاً عوض كنید. می توانید كمی خلاقیت به خرج دهید و یك اتاق دلپذیر برای فرزندتان بسازید كه با گذشت زمان آن نیز متحول شده و همراه با نیازهای او رشد كند و این البته بدون خرج كردن كمترین پول خواهد بود.
یك استراتژی كوچك برای طراحی اتاقی كه همراه با كودك شما رشد كند وجود دارد. اول از همه ، پایه و اساس اتاق خود را مستحكم كنید تابتواند تغییرهای مكرر دكوراسیون داخلی را تحمل كند به این معنی كه مثلاً تختخواب دارای كیفیت عالی را انتخاب كنید. یا كمدها آنقدر دارای كیفیت عالی باشند كه بتوانندعمر طولانی داشته باشند. طرح و رنگ قالیچه یا موكت و کفپوش و کاغذ دیواری را نیز طوری انتخاب كنید كه با تغییر دکوراسیون منزل هماهنگ باشد.
درمرحله دوم، سعی كنید سن ومرحله رشدكودكتان را در اشیا وطرحهایی منعكس كنید كه بدون نیاز به هزینه زیاد وبه راحتی قابل تغییر باشند.مثلاً به جای اینكه قالیچه ای با طرح یك حیوان فانتزی خریداری كنید یك تابلو فانتزی با همین طرح بخریدو در دكوراسیون داخلی قرار دهید. یا به جای اینكه كمد لباس كوچك با طرحهای بچه گانه خریداری كنیدیك كمد بزرگ بخرید و روی آن را با عكسهای مورد پسند كودكان بیارایید. می توانید عروسكهای كوچك از دستگیره های این كمد بزرگ آویزان كنید وطرحهای دیگری به كار ببرید تا شكل زیباتر و بچگانه تری به دكوراسیون داخلی آن ببخشید. یك چنین كمدی می تواند از جغجغه گرفته تا كامیون و گیتار را در خود جای دهد.
پرده های اتاق و سقف کاذب نیز از عناصری هستند كه عوض كردن آنها با گذشت سن كودك خرج آنچنانی ندارد اما انتخاب مناسب آنها می تواند فضای اتاق و دکوراسیون داخلی را دگرگون كند.
می توان میله های تختخواب یك كودك نوپا را در آورد و با رنگ آمیزی دوباره آن با رنگهای شادتر آن را برای چندسال دیگر برای یك كودك پیش دبستانی مورداستفاده قرار داد و وقتی كودك وارد مدرسه شد می توانید عروسك تزئینی روی چراغ خواب را بردارید و با تغییر پارچه سایه بان آن را به طرحی دیگردرآورید. آویختن اشیا ی كوچك از دستگیره ها و گذاشتن چند شیء فانتزی در جلوی آینه اتاق كودك حال و هوای اتاق و دکوراسیون منزل راكاملاً عوض خواهدكرد.
می توانید یك كار دیگر نیز با تخت نوزاد خود انجام دهید به این ترتیب كه یكی از نرده های متحرك را بردارید و با استفاده از تشك خود تخت و اضافه كردن چند بالش فانتزی به آن آنرا به یك نیمكت نشیمن در دكوراسیون داخلی تبدیل كنید. البته تغییر رنگ آن و نیز افزودن چند شكل فانتزی به آن كمك بیشتری در این جهت خواهد كرد. می توانید حتی یك چهار پایه كوچك نیز در جلو این نیمكت پرفایده بگذارید تا كودك راحت تر بتواند به روی نیمكت برود. اگر كمد لباس دارای كشوهای متعدد است می توانید یكی از آنها را حذف كنید وبه جای آن یك تخته كشویی كه به بیرون كشیده می شود بگذارید تا كودك پیش دبستانی روی آن به نقاشی بپردازد.
هنگامی به خرید مبلمان مربوط به دكوراسیون داخلی برای كودكان می پردازید، به دنبال مدلها وكیفیت ماندگار باشید. از خرید وسایلی كه طبق آخرین مد روز ساخته شده اند بخصوص برای كودكان خیلی كم سن كه به سرعت رشد كرده و تغییر وضعیت می دهند خودداری كنید. از خریداری مبلهایی كه بسیار گوشت آلو هستند پرهیزكنید زیرا با جست و خیز بسیار كودك بر روی آنها خیلی زود پاره خواهند شد. یا از خرید وسایل گرانبهای دارای ارزش هنری زیاد جداً خودداری كنید زیرا این وسایل نه تنها باعث راحتی بیشتر كودك نمی شوند بلكه به این خاطر كه شما همیشه در مورد این وسایل به كودكتان هشدار می دهید موجب آزار او را فراهم می كند.
همچنین درخرید وسایل چوبی دكوراسیون داخلی  و دکوراسیون منزل توجه داشته باشید كه قابل رنگ كردن باشند و بتوان به آسانی رنگ آنها را عوض كرد.
مواردی كه در زیر فهرست شده اند عناصری هستند كه در اتاق كودك شما به آسانی موردتعویض قرار گرفته و باعث تغییر فضای آن و بازسازی ساختمان می شوند. انتخاب مناسب دكوراسیون داخلی آنها نشان دهنده سلیقه و شخصیت فردی شماست. مثلاً اگر اتاق نوزادتان را به رنگ صورتی رنگ آمیزی كرده بودید، اكنون كه او به یك پسربچه شیطان پیش دبستانی تبدیل شده می توانید آن را به رنگ آبی تیره رنگ كنید. این هزینه ای بیش از یك سطل رنگ برای شما نخواهد داشت.
فهرست ما عبارتند از:
۱ـ دستگیره درها و كمدها
۲ ـ سایه بانها چراغها و آباژورها
۳ ـ رنگ دیوارها در دكوراسیون داخلی
۴ ـ وسایل جانبی روی دیوارها
۵ ـ چهارچوبهای پنجره ها
۶ ـ قالیچه ها
۷ ـ ملحفه های تخت و روتختی
۸ ـ روكش ها مبلها وصندلیها
۹ـ قفسه های متحرك ووسایلی مانند سطل زباله
۱۰ ـ رنگ مبلمان مناسب با دکوراسیون مغازه
۱۱ ـ كوسن ها

 

بازسازی ساختمان و دکوراسیون مغازه از مطالب آینده ما خواهد بود


ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :